رونمایی از اولین درزین ریلی

از اولین درزین ریلی رونمایی شد

 

به گزارش هوگر به نقل از تین‌نیوز، این مراسم با حضور سردار محمد شرفی رئیس پلیس پیشگیری نیروی انتظامی، سعید رسولی عضو هیئت‌مدیره راه‌آهن، سرهنگ ملکی رئیس پلیس راه‌آهن و عابدین هادی‌نژاد مدیرکل راه‌آهن استان تهران ساعتی قبل به کار خود پایان داد.

رئیس پلیس‌راه آهن در ابتدا این مراسم عنوان کرد:‌ تأمین امنیت حمل‌ونقل ریلی به اندازه خود صنعت مهم است؛ چراکه راه‌آهن از بزرگ‌ترین خدمات دهنده حمل‌ونقل است و باید با برنامه‌ریزی خاص امنیت آن تأمین شود.

سرهنگ ملکی افزود: به سبب گستردگی راه‌آهن، امنیت آن‌هم شرایط ویژه‌ای می‌طلبد که قرار گرفتن خطوط ریلی در محیط‌های جغرافیایی مختلف نظیر جنگل، کویر،‌ کوه و عبور از 83 شهر ایجاد امنیت آن را دوچندان می‌کند.

او ادامه داد: پلیس راه‌آهن تلاش کرده با بهره‌گیری از شیوه‌های نوین در مسیرهایی که استفاده از خودرو و موتورسیکلت میسر نیست با همکاری مدیرعامل راه‌آهن گشت ریلی با درزین را راه‌اندازی کند.

ملکی افزود:‌ بر همین اساس یک دستگاه درزین توسط اداره‌کل راه‌آهن استان تهران در اختیار پلیس قرار گرفت تا با تجهیز به علائم پلیس در خطوط ریلی به کار گرفته شود.

رئیس پلیس راه‌آهن ادامه داد: هر اقدامی برای برقراری امنیت راه‌آهن ضروری است.

ایشان تأکید کرد: خریدوفروش ادوات ریلی جرم محسوب می‌شود و مجازات سنگینی دارد. همچنین پلیس به خریداران ضایعات تذکر می‌دهد تحت هیچ شرایطی خرید چنین ضایعاتی را انجام ندهند.

سرهنگ ملکی افزود: سرقت در راه‌آهن، سرقت عادی محسوب نمی‌شود، چراکه ادوات ریلی در تأمین امنیت خطوط ریلی نقش ویژه‌ای دارند و طبق مفاد قانون کیفری بزه مربوط به جرائم راه‌آهن شدیدترین برخورد با سارقان ادوات راه‌آهن انجام می‌شود.

 

شرکت توسعه بین الملل هوگر ارائه دهنده خدمات حمل،ترنشیپ، لجستیک و محموله پروژه ای و ترافیکی