53 درصد حمل بار در خراسان با ناوگان خارجی انجام می‌شود

53 درصد حمل بار در خراسان با ناوگان خارجی انجام می‌شود

 

به گزارش هوگر به نقل از تین‌نیوز، هفته گذشته بود که سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اعلام کرد ۷۳ درصد ترانزیت توسط ناوگان ایران انجام‌شده است؛ بااین‌حال شرکت‌های حمل‌و نقل بین‌المللی برخی استان‌ها با تکذیب این آمار و ارسال جداول و نمودارهایی که مشخص می‌کند بار این استان‌ها با ناوگان باری خارجی حمل شده است؛ اصرار دارند که باید از سوی سازمان راهداری و متولی ترانزیت در کشور راه‌حلی برای این مشکل یافت.

به گفتهٔ رانندگان و فعالان حمل‌ونقل جاده‌ای به دلیل زمین‌گیرشدن ناوگان ایرانی و هم‌چنین افزایش هزینه‌های حمل بار ترانزیتی برای ناوگان ایرانی، اکنون در بسیاری از استان‌ها ترانزیت بار ایرانی با ناوگان ترک و ازبکستانی و حتی افغانی حمل می‌شود.

در همین راستا رضا نفیسی مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل‌و نقل بین‌المللی در گفت‌وگو با خبرنگار تین‌نیوز با تکذیب ادعای حمل بار توسط ناوگان خارجی، گفت: 73 درصد حمل بار با ناوگان ایرانی انجام می‌شود و این آمار اطلاعات مربوط به‌کل کشور است. با این‌ حال ممکن است وضعیت حمل بار استان به استان با یکدیگر تفاوت داشته باشد.

او با توضیح این‌که ما اطلاعات کل کشور را پردازش می‌کنیم و سپس آمار کلی را ارائه می‌دهیم گفت: ممکن است در برخی استان‌ها گفته شود که بار استان ما را بیشتر ناوگان خارجی حمل می‌کنند در ابتدا باید دید چند درصد حمل‌ونقل بین‌المللی شامل حال آن استان می شود.

او تأکیدکرد که استان به استان شرایط تغییر می‌کند و برخی از شرکت‌های حمل‌و نقل بین‌المللی تنها اطلاعات محدود و مربوط به استان و شرکت‌ خود را دارند.

به گزارش خبرنگار تین‌نیوز و بر اساس اعلام انجمن بین‌المللی خراسان حمل کالای وارداتی و صادراتی و ترانزیتی به تفکیک ملیت کامیون در این استان 53 به 47 است. به این معنا که 53 درصد حمل بار ترانزیتی در این استان با ناوگان خارجی انجام می‌شود.

 

شرکت توسعه بین الملل هوگر ارائه دهنده خدمات حمل،ترنشیپ، لجستیک و محموله پروژه ای و ترافیکی