۱۱ درصد از بار كشور توسط ناوگان حمل ونقل استان اصفهان جابه‌جا می‌شود

معاون حمل ونقل اداره كل راهداری وحمل ونقل جاده‌ای

 

به گزارش هوگر به نقل از روابط عمومی اداره كل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اصفهان،‌ نخستین همایش پدافند غیرعامل صنعت حمل ونقل استان اصفهان در سالن همایش‌های شركت حمل ونقل توكا با حضور نماینده ویژه استاندار اصفهان، معاونت حمل ونقل اداره كل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان بنیاد مسكن، شهرداری و سایر دستگاه‌های مختلف استان و همچنین با حضور ۱۰۰ راننده برای مدیریت بحران‌های پیش بینی نشده در بخش حمل ونقل جاده‌ای استان اصفهان برگزار شد.

معاون حمل ونقل اداره كل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اصفهان در این همایش با اشاره به نقش ویژه استان اصفهان در حمل ونقل بار و مسافر در كشور اظهار كرد: روزانه ۱۰ تا ۱۲ هزار بارنامه در استان صادر می‌شود و حدود ۱۱ درصد از بار كشور توسط رانندگان اصفهانی به اقصی نقاط كشور حمل می‌شود.

علیرضا جعفری با اشاره به اینكه سالانه حدود ۱۵ میلیون مسافر از استان اصفهان به سایر نقاط كشور سفر می‌كنند، افزود: موقعیت استراتژیك و جغرافیایی، تمركز واحدهای صنعتی و كشاورزی، استان اصفهان را به كریدور حمل ونقل بارو مسافر كشور تبدیل كرده است.

وی با بیان اینكه به طور متوسط در سال ۲۷۰ میلیون تردد در محورهای مواصلاتی استان اصفهان ثبت می‌شود، اظهار كرد: ۲۲ درصد از كل ترددهای انجام شده در محورهای مواصلاتی استان اصفهان مربوط به وسایل حمل ونقل عمومی و وسایل نقلیه سنگین است.

جعفری تصریح كرد: بر اساس آمار، اصفهان با دارا بودن ۴۶۰ شركت حمل ونقل و ۵۰ هزار راننده در صدر تعداد شركت‌های حمل بار كشور قرار دارد.

وی با اشاره به لزوم برنامه ریزی و ایجاد آمادگی برای بحران های مختلف خاطرنشان كرد: پدافندغیر عامل ضرورت ایجاد آمادگی و برنامه ریزی برای مدیریت بحران های مختلف را به ما یادآوری می‌كند.

جعفری با تاكید بر آمادگی این ناوگان و رانندگان تصریح كرد: بر اساس دستور العمل وزارت كشور، هر استان باید ۱۰۰ ناوگان و راننده را برای مدیریت بحران های احتمالی معرفی كرده و هماهنگی های لازم را به عمل آورد.

معاون حمل ونقل اداره كل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اصفهان گفت: صنعت حمل ونقل استان اصفهان به عنوان یكی از اصلی ترین بخش حمل ونقل كشور همواره در كنار مردم ونظام جمهوری اسلامی بوده است و در مقاطع حساس همچون زلزله به كمك مردم شتافته است.

مدیرعامل شركت حمل ونقل توكا نیز در این مراسم اظهار كرد: شركت توكا همواره تلاش كرده است كه گره گشای بخش حمل ونقل باشد.

منوچهر هادی خواستار سرمایه گذاری منسجم در بخش حمل ونقل شد و گفت:‌ سرمایه گذاری منسجم در صنعت حمل ونقل،مشكلات رانندگان و دولت را تا حدود زیادی كاهش خواهد داد.

در این مراسم اداره كل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اصفهان از زحمات منوچهر هادی مدیرعامل شركت حمل ونقل توكا با اهدا تندیس و تقدیر نامه تقدیر و تشكر كرد.