«اوبر» به دنبال حمل مرسولات با پهپاد

 pahbad

به‌ گزارش هوگر به نقل از مهر، به‌نظر می‌رسد اوبر تصمیم دارد تا سال 2021 سرویس ارسال مرسوله‌ها را توسط پهپاد راه‌اندازی کند.این برنامه در یک فهرست مشاغل در وب‌سایت اوبر توضیح داده‌شده بود اما اکنون این فهرست حذف‌شده است. در توضیحات این شغل آمده بود این شرکت به‌دنبال یک مدیر اجرایی برای بخش پهپاد است تا عملیات پرواز ایمن، قانونی و کارآمد را مدیریت کند. وظیفه این فرد آن است که پهپادهای ارسال محموله اوبر را تا ۲۰۱۹ به مرحله عملیاتی برساند و درنهایت تا ۲۰۲۱ میلادی تجاری‌سازی کند.

این فهرست در حقیقت اشاره‌ای به UberExpress دارد که به‌نظر می‌رسد نام رمزی خدمت ارسال محموله با پهپاد این شرکت باشد. اوبر اکسپرس نیز بخشی از Uber Eats، کسب‌وکار ارسال غذای این شرکت است. به‌هرحال این فهرست مشاغل از وب‌سایت اوبر پاک‌شده است. سخنگوی این شرکت نیز اعلام کرد فهرست مذکور نشان‌دهنده تمام برنامه‌های شرکت نیست.

اکنون ماه‌هاست که مدیران اوبر درباره ایجاد یک خدمت ارسال محموله با پهپاد سخن می‌گویند. در ماه مه ‌نیز دارا خسروشاهی، مدیر ارشد اجرایی اوبر اعلام کرد این شرکت درحال ساخت پهپادهایی است که می‌توانند غذا را ظرف ۵ دقیقه به مقصد برسانند.

شرکت اوبر در ابتدا یک استارت‌آپ خدمات تاکسی اینترنتی بود که به‌مرور با توسعه خدمات تبدیل به یکی از قدرت‌های جهانی درزمینهٔ انواع حمل‌ونقل در شهرهای مختلف شد.