بار صادراتی ایران را کامیون‌های ترک و روسی حمل می‌کنند

رئیس انجمن رانندگان کامیون‌های یخچال‌دار استان تهران:

 

به گزارش هوگر به نقل از تین نیوز، عبدالله خانعلی رئیس انجمن رانندگان کامیون‌های یخچال‌دار استان تهران دراین‌باره گفت: گمرک مرتباً به سازمان راهداری نامه می‌زند که دیگر امکان کاپوتاژ نیمه‌یدک‌ها نیست و نمی‌توانیم مجوز ورود نیمه یدک‌ها را به کشورهای دیگر صادر کنیم چراکه شماره شاسی و سند و کارت هوشمند ندارند. سازمان راهداری هم به‌جای ایجاد یک دیتا بانک از نیمه یدک‌ها؛ درخواست می‌کند که یک سال دیگر این مهلت توسط گمرک داده شود و مجوزها تمدید شود.

وی با بیان این‌که سازمان راهداری حتی آمار بوژی‌ها، کمرشکن و حتی تانکرهای حمل مواد سوختی را هم ندارد، ادامه‌داد: کارت هوشمند به‌وسیله نقلیه‌ای داده می‌شود که موتور دارد و چون نیمه یدک‌ها موتور ندارند جزو ناوگان حساب نمی‌شوند و برای آن‌ها کارت هوشمند داده نمی‌شود.

او توضیح‌داد: اکنون و به دلیل عدم ثبت آمار یدک‌کش‌ها و کامیون‌های یخچال دار در سالنامه سازمان راهداری ماشین‌های ترک و روسی بار ایران را حمل و صادر می‌کنند. چراکه شرکت حمل‌ونقلی و صاحب کالا اصلاً نمی‌داند ناوگان یخچال دار در ایران تا چه اندازه وجود دارد. وقتی نمی‌داند ناوگان یخچالی به‌اندازه کافی وجود دارد بار را به ناوگان خارجی می‌دهد.

به گفته‌ی خانعلی این در شرایطی است که بیش از هر زمان دیگر کامیون‌دار ایرانی مجبور به خرید کامیون باقیمت بالا و هزینه‌های اضافی هستند و بار ایران را کامیون‌های خارجی جابجا می‌کنند و راننده داخلی از آن بی‌بهره است.

خانعلی ادامه داد: برای مثال در سال گذشته 2هزار کیلوگرم کیوی به ایتالیا صادر شد. در این شرایط تاجر در ابتدا به سالنامه آماری سازمان راهداری مراجعه می‌کند و می‌بیند هیچ آماری از نیمه یدک و ناوگان یخچال‌دار نیست و شرکت حمل‌ونقلی از ناوگان خارجی برای صادرات استفاده می‌کند.

 

شرکت توسعه بین الملل هوگر ارائه دهنده خدمات حمل،ترنشیپ، لجستیک و محموله پروژه ای و ترافیکی