امضای تفاهنامه یکی از مهم‌ترین محورهای اتصال شمال شرق کشور به مرز افغانستان

امضای تفاهنامه یکی از مهم‌ترین محورهای اتصال شمال شرق کشور به مرز افغانستان

 

به گزارش هوگر به نقل از تین‌نیوز، خیراله خادمی از امضای تفاهم‌نامه احداث باند دوم تربت‌حیدریه- رشت خوار- خواف- سنگان با سازمان نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران و شرکت تأمین و توسعه زیرساخت‌های شرق ایران خبر داد.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: این تفاهم‌نامه برای انجام مطالعات و تهیه نقشه‌های اجرایی، تملک و آزادسازی مسیر، زیرسازی، روسازی و نصب تجهیزات ایمنی، تابلو علائم و خط‌کشی مسیر به مدت سه سال با موافقت طرفین به امضا رسید.

وی هزینه برآورد شده برای احداث این بزرگراه را 4891 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: شرکت ساخت و توسعه موظف است سهم مشارکت 50‌درصدی خود را از طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و موافقت‌نامه‌های مبادله شده با سازمان برنامه‌وبودجه کشور، تأمین و نسبت به انجام مطالعات و تهیه نقشه‌های اجرایی، آزادسازی و تملک اراضی مسیر، انجام تشریفات مناقصه و انتخاب پیمانکار اقدام کنند.

خادمی تأکید کرد: شرکت سرمایه‌گذار نیز موظف است 50 درصد هزینه اجرای عملیات را در موعد مقرر در تفاهم‌نامه پرداخت کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی مدت‌زمان اجرای عملیات را در تفاهم‌نامه سه سال دانست و افزود: این مدت‌زمان تعیین‌شده با موافقت طرفین قابل تمدید خواهد بود.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه محور تربت‌حیدریه- رشت خوار- خواف- سنگان یکی از مهم‌ترین محورهای مواصلاتی استان خراسان رضوی را معرفی و اظهار داشت: این تفاهم‌نامه با توجه به وجود بزرگ‌ترین معدن سنگ‌‌آهن خاورمیانه در سنگان و تردد بالا در این محور و لزوم تکمیل هرچه سریع‌تر آن به امضا رسید.

خادمی در ادامه عنوان کرد: محور تربت‌حیدریه- رشت خوار –خواف- سنگان در انتقال سنگ‌آهن معادن سنگان به مرکز و بنادر جنوبی کشور نقش مهمی دارد و همچنین یکی از مهم‌ترین محورهای اتصال شمال شرق کشور به مرز افغانستان محسوب می‌شود.


شرکت توسعه بین الملل هوگر ارائه دهنده خدمات حمل،ترنشیپ، لجستیک و محموله پروژه ای و ترافیکی