رانندگان خارج از استان اصفهان، حق ورود به ناوگان‌باری را ندارند

مشکلات کامیون‌داران

 

به گزارش هوگر به نقل از تین‌نیوز، این کامیون‌دار در پیامی که به این شبکه خبری ارسال کرد، نوشت: شرکت‌های حمل‌ونقل به دلیل دریافت کمیسیون و انبارها به خاطر دریافت انبارداری از کرایه رانندگان و رانندگان بارهای شهری به دلیل رونق کار خود، از این اقدام حمایت می‌کنند.

وی با انتقاد از این‌که چرا مسئولان مرتبط فرصتی به منتقدان برای بیان مشکلات‌شان در این ازمینه نمی‌دهند، مدعی شد: طی چند سال گذشته و پس از انجام حمل بارهای استان اصفهان به این شیوه، فقط برای حمل محصولات کارخانه ذوب آهن بیش از 400 دستگاه ناوگان فرسوده از اعماق تعمیرگاه‌ها جمع‌آوری شده و توسط آنها اقدام به حمل بارهای ذوب آهن به انبارها شده است در حالی‌که مقصد نهایی این بارها خارج از استان اصفهان است.

این کامیون‌دار با تاکید بر این‌که در این زمینه به‌جای اخذ تصمیمات اقتصادی و درست تصمیماتی اتخاذ شده که در چهارچوب منافع کلان حمل‌و‌نقل استان نیست، اظهار کرد: با توجه به این‌که اولویت سازمان راهداری ایجاد زمینه برای نوسازی ناوگان، ایجاد فضای رقابتی برای سرمایه‌‌های مولد و تشویق به نوسازی است، سرمایه‌گذاری غیر مولد بر روی ناوگان فرسوده از اعماق تعمیرگاه‌ها که باعث آلودگی زیست محیطی استان اصفهان می‌شود به چه دلیل است؟

وی با طرح این پرسش که چرا صاحب کالا اختیار کالای خود را برای روش حمل آن دارد ولی کامیون‌داران برای حمل بار داخل و خارج از استان اختیار ندارند، تاکید کرد: چرا رانندگان خارج از استان حق ورود به ناوگان باری شهری اصفهان را ندارند؟ چرا در صورت ورود به حمل شهری با کامیون نو تا 6 ماه نمی‌توانند اقدام به حمل بار خارج از استان کنند؟

این راننده کامیون با بیان این‌که، بایکی کردن اعلام بار شهری و غیر شهری می‌توان این مشکل و شبهات موجود را برطرف کرد، گفت: اگر اصل رقابت در فعالیت اقتصادی نادیده گرفته شده و زمینه رانت و فعالیت امن برای عده‌ای فراهم شود عاقبتی جز نارضایتی عموم در بر نخواهد داشت.