افزایش۱۰ درصدی ترانزیت فرآورده های نفتی در بندرامام خمینی(ره)

 افزایش ترانزیت فرآورده های نفتی در بندرامام خمینی

 

به گزارش هوگر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، عادل دریس میزان تخلیه و بارگیری کالای غیرنفتی در منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) را بیش از ۱۹ میلیون تن و کالای نفتی را طی نه ماهه سال جاری در حدود ۱۲ میلیون و ۵۱۹ هزار تن اعلام کرد.
وی افزود: ترانزیت فرآورده های نفتی در بندرامام خمینی(ره) با ۱۰ درصد رشد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته به حدود ۲ میلیون تن رسیده است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به تخلیه بیش از ۸ میلیون و ۷۴۹ هزار تن انواع کالاهای اساسی از جمله خوراک دام و نهاده کشاورزی طی مدت یاد شده از رشد ۲۶ درصدی تخلیه این نوع کالا خبر داده است.
عادل دریس با اشاره به اهتمام دولت به تقویت و رونق صادرات غیرنفتی و پیشگامی این مجتمع بندری در ایجاد تسهیلات و حمایت از صادرکنندگان کالای غیر نفتی اظهار داشت: در پی ایجاد تمهیدات عملیاتی لازم در این مجتمع بندری صادرات کلینکر با ۸۸ درصد رشد به بیش از یک میلیون و ۶۱۸ هزار تن رسید.
یادآور می شود منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) با مساحتی معادل ۱۱۰۴۴ هکتار واقع در شمال غربی خلیج فارس با ظرفیت سالانه ۵۰ میلیون تن نقش مهمی را در زنجیره تأمین کالا و بازرگانی دریایی کشور ایفا می کند.

شرکت توسعه بین الملل هوگر ارائه دهنده خدمات حمل،ترنشیپ، لجستیک و محموله پروژه ای و ترافیکی