بندر شهید بهشتی چابهار؛ آینده اقتصادی ایران را تغییر می‌دهد

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس

 

به گزارش هوگر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، ولی داداشی درباره همایش بین المللی توسعه بندرچابهار که ۷ اسفند برگزار می شودافزود: همایش بین المللی توسعه بندر چابهار که با حضور ۳۵ کشور برگزار می شود فرصت خوبی است تا پتانسیل های بندر چابهار را معرفی کرد.

وی با بیان اینکه بندر چابهار مورد استقبال سرمایه گذاران کشورهای هند و افغانستان قرار گرفته است، تصریح کرد: سازمان بنادر و دریانوردی به صورت ویژه به توسعه بندر چابهار پرداخته است و در این خصوص مذاکرات خوبی را با کشورهای همسایه انجام داده است.

داداشی با اشاره به اینکه برنامه های توسعه ای چابهار بایستی به صورت ویژه اطلاع رسانی شود، اذعان داشت: خیلی از کشورها تمایل دارند که از مسیرهای مناسب و مقرون به صرفه به افغانستان صادرات داشته باشند لذا این امر زمانی محقق می شود که بندر چابهار در سطح بین الملل به خوبی معرفی شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: بندر چابهار یکی از بنادر مهم کشور است که بایستی در زمینه سرمایه گذاری و ارایه تسهیلات به سرمایه گذاران متفاوت تر عمل کند.

وی گفت: بنادر جنوبی و شمالی کشور توسعه خوبی پیدا کردند و می توان به توانمندی آنها تکیه کرد ولی بندر چابهار هنوز به جایگاهی که مدنظر کشور است، نرسیده است ولی پتانسیل آن به گونه ای که می تواند با سرعت رشد کند و از سایر بنادر کشور سبقت بگیرد.

داداشی خاطرنشان کرد: بندر شهید بهشتی چابهار آینده اقتصادی ایران را تغییر خواهد داد و توصیه می کنم همه مدیران و ارگان های دریایی برای توسعه بندر یاد شده تلاش کنند.