سرمایه‌گذاری ۸,۶ میلیون یورویی برای ساخت 4 فروند شناور در بنادر

 

سرمایه‌گذاری ۸,۶ میلیون یورویی برای ساخت 4 فروند شناور در بنادر

به گزارش هوگر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد در مراسم امضای تفاهم نامه ساخت ۴۴ فروند شناور، افزود: در گام اول ۴ فروند شناور شامل دو فروند شناورانتقال افسران( PSC) و دو فروند شناور جستجو و نجات (SAR) ساخته می‌شود که اعتبار آن برای این چهار فروند ۹,۵ میلیون یورو است.
معاون وزیر راه و شهرسازی با حایز اهمیت خواندن ماموریت امداد و نجات در دریا بر اساس کنوانسیون " آیمو"، به کارگیری ناوگان مدرن و تخصصی در این زمینه را ازضرورت‌ها در این حوزه برشمرد.
راستاد با اشاره به ساخت دو فروند شناور جستجو و نجات گفت: این شناورها دارای آبخور ۱,۴ متر و با سرعت ۴۰ نات در ۱۵ ماه ساخته می‌شود و رقم قرارداد آن ۵.۱ میلیون یورو است.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: دو شناور کنترل بازرسی و انتقال افسران نیز ۱۵ ماهه ساخته می‌شود و رقم قرارداد ۴,۴ میلیون یورو است.
راستاد اظهار داشت: سازمان بنادر و دریانوردی از محل وجوه اداره شده خود تاکنون ۱۰۹ فروند شناور با اعتبار ۲۵۶ میلیارد تومان ساخته است.
به گفته راستاد، سازمان بنادر و دریانوردی ۶۹ فروند شناور در حال ساخت دارد که ۵ فروند آن به بهره‌برداری رسیده است و منابع آن ۲۲۵ میلیون یورو برای ساخت است.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی افزود: ۴ فروند شناور در بخش بنادر با سرمایه‌گذاری ۸,۶ میلیون یورو در حال ساخت است و رقم ساخت شناورهای در حال انعقاد قرارداد ۹.۵ میلیون یورو است.
وی اضافه کرد: سالانه برای تعمیرات اساسی شناورها و در حمایت از صنایع داخلی ۱۵۰ میلیارد تومان هزینه می‌شود.
راستاد خاطرنشان کرد: ناوگان عملیاتی سازمان بنادر شامل یدک‌کش ها‌،‌ شناور مخصوص‌جمع‌آوری آلودگی‌های نفتی، شناورهای جستجو و نجات،‌ شناورهای انتقال افسران کنترل کشتی‌ها و... است که در قالب تفاهم نامه یاد شده توسط سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع ساخته می‌شود.

 

شرکت توسعه بین الملل هوگر ارائه دهنده خدمات حمل،ترنشیپ، لجستیک و محموله پروژه ای و ترافیکی