شروط واگذاری بنگاه‌های اقتصادی به بخش خصوصی ریلی

شروط واگذاری بنگاه‌های اقتصادی به بخش خصوصی ریلی

به گزارش هوگر به نقل از تین‌نیوز، یک کارشناس حمل‌ونقل ریلی در تحلیل این موضوع گفت: اگرچه بیان این جمله در هر زمان به صلاح بخش خصوصی و کشور است اما اگر پیش از تحریم‌ها این اتفاق می‌افتاد سود اقتصادی حاصل از فعالیت این بخش، چشم‌گیرتر از حال بود؛ ضمن اینکه پیش از بروز نوسانات ارزی اخیر فعالیت بخش خصوصی آسان‌تر هم بود.

مسعود یقینی افزود: استفاده از ظرفیت‌های بازار سرمایه در همه دنیا از روش‌های تامین سرمایه برای پروژه‌های عمرانی و کمک به تولیدکنندگان و بنگاه‌های اقتصادی در این بخش است.

یقینی در این‌باره به ذکر مثالی پرداخت و گفت: انتشار اوراق صکوک یکی از بهترین راه‌های تامین سرمایه و کمک به بخش خصوصی برای تولید است؛ چراکه این کار می‌تواند از افزایش نقدینگی در کشور جلوگیری کند و باعث جمع‌آوری سرمایه‌های سرگردان در کشور نیز بشود.

او همچنین این روش را در شرایط فعلی اقدامی در جهت جلوگیری از بالا رفتن تورم در کشور عنوان کرد و ادامه داد: توسعه صنعت ریلی چه در بخش زیرساخت و چه روساخت منجر به رونق اقتصادی و اشتغال در کشور خواهد شد.

یقینی تصریح کرد: ضمن اینکه واگذاری پروژه‌‌های دولتی ریلی به بخش خصوصی و حمایت دولت از آنها می‌تواند منجر به کوچک‌تر شدن آن شود.