جابجایی یک میلیون و ۳۰۰ هزار TEU کانتینر در بندر شهید رجایی

کانتینر

 

به گزارش هوگر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، اله مراد عفیفی پور با ارایه تازه ترین آمار و ارقام از عملکرد کانتینری بندر شهید رجایی طی هشت ماهه سال ۹۷، اظهار داشت: در این دوره زمانی، در مجموع یک میلیون و ۳۲۸ هزار و ۷۰۲ TEU کانتینر(هر تی ای یو معادل یک کانتینر بیست فوت) در این بندر تخلیه و بارگیری شد.

وی خاطرنشان کرد: از مجموع ۹۸۱ هزار و ۵۴۶ TEU کانتینر پر تخلیه و بارگیری شده، ۲۴۲ هزار و ۹۳۹ TEU مربوط به محموله های ترانزیتی بوده است .

به گفته مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، حجمی بالغ بر ۱۶۵ هزار و ۳۴۱ TEU کانتینر طی هشت ماهه امسال از طریق اصلی ترین بندر کانیتنری ایران به سایر بنادر منطقه ترانشیپ شده است.

وی از جابجایی بالغ بر ۲۴۹ هزار و ۱۴۹ TEU کانتینر حامل کالاهای صادراتی و ۲۷۹ هزار و ۶۵۲ TEU کانتینر وارداتی طی هشت ماه گذشته خبر داد.

وی در پایان یادآور شد : بندر شهید رجایی با بهره مندی از پیشرفته ترین پایانه های کانتینری و برخورداری از تجهیزات روز دنیا، به عنوان بزرگترین و پیشرفته ترین بندر کانتینری ایران محسوب می شود که تخلیه و بارگیری بیش از ۸۰ درصد کالاهای کانتینری درسطح بنادر کشور را پشتیبانی می کند.