400میلیارد ریال طرح اشتغالزا در منطقه آزاد ماکو تصویب شد

معاون اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی:

 

به گزارش هوگر به نقل از پایگاه خبری فرینا، رضا حسینی در حاشیه نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری آذربایجان غربی در منطقه آزاد ماکو در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: 2 طرح در حوزه جهادکشاورزی، یک طرح در حوزه ورزش و جوانان و 19 طرح در حوزه صنعت و معدن با مشارکت بانک ها اجرا می شود.
وی افزود: کارگروه رفع موانع تولید و سرمایه گذاری نیز برای شهرستان های ماکو، شوط، پلدشت و چالدران تشکیل و برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی این شهرستان ها تصمیم های خوبی گرفته شد.
وی اضافه کرد: در خصوص اشتغالزایی و سرمایه گذاری اختیاراتی به سازمان منطقه آزاد ماکو تفویض شد تا بتوانند مسائل و مشکلات تولید و سرمایه گذاری را به نمایندگی از دولت مشکلات رفع شوند.
حسینی در ادامه با تاکید بر اینکه همه مدیران و مسوولان استان باید برای رونق و توسعه استان تلاش کنند، افزود: استفاده و جذب منابع ملی برای توسعه منطقه ای از جمله مواردی است که باید پیگیری شود.
شایان ذکر است کارگروه رفع موانع تولید و سرمایه گذاری با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو، معاون استاندار، مدیران کل، روسای بانک ها، فرمانداران شهرستان های ماکو، شوط، پلدشت و چالدران و تعدادی از تولیدکنندگان و صاحبان صنایع منطقه برگزار شد.
در بخش هایی از این جلسه تولیدکنندگان مسائل و مشکلات خود را مطرح و تصمیم هایی در خصوص رفع موانع و مشکلات تولیدی منطقه اتخاد شد.
منطقه آزاد ماکو به لحاظ محدوده جغرافیایی شامل شهرستان های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان بوده و در منتهی الیه شمال غرب کشور واقع است.
مساحت این منطقه حدود پنج هزار کیلومترمربع و جمعیت آن بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 1395، حدود 200 هزار نفر است.
منطقه آزاد ماکو به عنوان بزرگترین منطقه آزاد کشور دارای 140 کیلومتر مرز مشترک با کشور جمهوری آذربایجان و 130 کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکیه است.