راه‌اندازی راه‌آهن ایران_آذربایجان در جهت توسعه تجارت تهران_باکو

راه اندازی راه‌آهن ایران_آذربایجان

به گزارش هوگر به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، بنیاد حسین اف در جمع خبرنگاران از راه‌اندازی راه‌آهن بین ایران و آستارا خبر داد و افزود: راه آهن بین دو کشور می‌توانند در افزایش حجم مبادلات تجاری دو کشور موثر باشد و بر این اساس همه هدف ما این است که بتوانیم زمینه‌های توسعه تجارت میان دو کشور را فراهم نماییم.

سفیر آذربایجان در تهران از ابراز تمایل برای برگزاری نمایشگاههای اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در آذربایجان خبر داد و گفت: در زمینه توسعه همکاری ها در حوزه گردشگری با ایران، برنامه‌ریزی هایی انجام شده و اکنون پرواز مستقیم از تبریز و تهران به باکو داریم و قرار است این پروازها، از رشت و رامسر نیز به باکو صورت گیرد.

حسین اف یادآور شد: در سال میلادی گذشته نیز، مبادلات تجاری دو کشور ۴۰ درصد رشد داشته؛ ضمن این که پیش بینی می‌کنیم که امسال نیز این مبادلات رو به رشد باشد. این در حالی است که شرکتهای ایرانی و آذربایجانی می‌توانند حضور پررنگی در کشورهای دو طرف داشته باشد و از طریق معرفی توانمندی‌های خود در نمایشگاههای اختصاصی، راههای گسترش مبادلات تجاری را فراهم سازند.

طبق گزارش مهر و بر اساس اعلام معاون وزیر صمت، شنبه قرار است رایزنان باررگانی ایران در دنیا گرد هم آیند تا بتوان شرکت‌های خارجی مناسب را برای حضور در ایران تشویق و به انتقال دانش فنی و تکنولوژی پرداخته شود.