کشتیرانی و بنادر هدف بسته دوم تحریم آمریکا

trump

به گزارش هوگر به نقل از انتخاب، دولت ترامپ بازگشت همه‌ تحریم‌های لغو شده علیه ایران پس از برجام را اعلام کرد.

بنادر و کشتیرانی و شرکت‌های مرتبط با آن؛ تراکنش‌های مرتبط با صنعت نفت که شامل شرکت ملی نفت ایران، شرکت بازرگانی نفت ایران، شرکت ملی نفت‌کش ایران می‌شود، تراکنش‌های نهادهای مالی خارجی با بانک ملی ایران و هر نهاد مالی دیگر تحت تحریم بر اساس قانون تحریمی مجوز دفاع ملی، ارائه خدمات پیام‌رسانی مخصوص مالی به بانک مرکزی ایران و دیگر نهادهای مالی ایران بر مبنای قانون جامع تحریم‌ها، پاسخگویی و عدم سرمایه‌گذاری ایران ، ارائه خدمات پذیره‌نویسی، بیمه یا بیمه اتکایی و بخش انرژی ایران حوزه‌هایی هستند که شامل بسته دوم تحریم‌ها می‌شوند.

در میانه مردادماه سال جاری، بسته اول تحریم‌های آمریکا که بخش‌های متعدد از قبیل دسترسی دولت ایران به دلار، تا تجارت طلا، خرید و دسترسی به برخی فلزات چون آلومینیوم و فولاد، تحریم صنعت خودروسازی و لغو مجوز واردات اجناس ایرانی مانند فرش و مواد خوراکی به آمریکا و هم‌چنین خرید هواپیماهای مسافربری و قطعات یدکی هم لغو شد.

از روز ۱۴ آبان افراد و نهادهایی که نامشان در فهرست تحریم‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا بوده و پس از برجام شامل تحریم نمی‌شدند، بار دیگر هدف تحریم قرار می‌گیرند. و در نهایت مجوزهای شرکت‌های آمریکایی که برای تجارت با ایران صادر شده بود نیز لغو می‌شود.