نابودی ترانزیت در مرزهای ایران

 نابودی ترانزیت در مرزهای ایران

 

به گزارش هوگر به نقل از تین‌نیوز، بر اساس آن‌چه این راننده ترانزیت در شبکه‌های اجتماعی بیان کرده است، کشورهای همسایه به خصوص همسایگان شرقی ایران، حمایت‌های گسترده‌ای از ناوگان ترانزیتی خود انجام داده و در همین راستا، سخت‌گیری‌هایی نیز برای ناوگان دیگر کشورها از جمله ایران اعمال می‌کنند.

این فعال بخش ترانزیت از مسئولان درخواست کرد: برای ایجاد فضای برابر رقابتی بین ناوگان ترانزیتی ایران و دیگر کشورها، اقدامات حمایتی مشابه انجام دهند.

وی افزود: یکی از این اقدامات می‌تواند ممانعت از ورود خودروهای خالی ترکمنستان به کشورمان باشد و یا در صورت ورود خالی به کشور، حداقل این محدودیت برای آنان اعمال شود که فقط بار کشور خودشان را حمل کنند.

به گفته این راننده، در حال حاضر بخش زیادی از بار از مبدا ایران به مقصد ازبکستان و ... توسط ناوگان ترکمنستان حمل می‌شود که این امر فعالیت فعالان ترازیت در حوزه شرق کشور را با مشکل مواجه کرده و حتی به ورطه نابودی کشانده است.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که برخی مسئولان کشورمان اعلام کرده‌اند با وجود تحریم‌ها و اعمال فشار و محدودیت آمریکا به برخی از کشورهای منطقه، اقدامات و هماهنگی‌های صورت گرفته از مسئولان موجب شده آمار ترانزیت افزایش یابد.