امضای قرارداد گروه هیوندای با بانک توسعه:

تشکیل بزرگ‌ترین گروه کشتی سازی جهان در کره


گروه صنایع سنگین Hyundai و بانک توسعه کره توافقنامه‌ای را برای دستیابی به سهم شرکت مهندسی و کشتی‌سازی DSME به امضا رساندند تا بزرگ‌ترین گروه کشتی سازی جهان را تشکیل دهند.

غول کشتی‌سازی جهان در کره

 

به گزارش هوگر به نقل از مانا، قراردادی به مبلغ 1.78 میلیارد دلار بین Hyundai و بانک توسعه کره و Daewoo امضا شد. با توافق جدید این گروه کشتی‌سازی به عنوان هلدینگ درصدد کسب 20 درصد از بازار صنعت کشتی‌سازی است.

بر این اساس قرار است ساختار مدیریت کنونی و امنیت شغلی کارکنان Daewoo حفظ شود. با این حرکت گروه صنایع سنگین Hyundai در بخش فراساحل نیز فعال می‌شود.

در توافقنامه این دو شرکت آمده است مشارکت و همکاری این دو شرکت تحت تاثیر رکود سال‌های اخیر قرار گرفته و فعالیت کارخانه‌های کوچک و متوسط Daewoo نیز در گروه کشتی‌سازی جدید ادامه خواهد یافت.

مدیر اجرایی "HHI" در این زمینه گفت: از آن‌جایی که شرایط بازار جهانی کشتی‌سازی در حال حاضر بهبود یافته زمان مناسبی برای تنظیم این توافقنامه بین صنایع سنگین Hyundai و شرکت مهندسی و کشتی‌سازی Daewoo به عنوان دو کشتی‌ساز بزرگ و برجسته برای دستیابی به هدف مشترک یعنی کسب سهم بیش‌تر از بازار کشتی‌سازی جهان خواهد بود.